EMIHEP 2024 (Emekli Maaşı ve İkramiyesi Hesaplama Programı)

Emekli aylıklarında; gösterge ve ek gösterge aylığı, taban aylığı, kıdem aylığı ve özel hizmet aylığı gibi unsurlar bulunmaktadır. Emekliliği düşünenler veya emekli aylığı alanlar aylık tutarlarını bu program yardımıyla kendileri hesaplayabilirler.

T.C. Emekli Sandığı istekle emekliliğe hak kazanabilmek için Kadın: 20 Erkek: 25 hizmet yılının tamamlanmasına ek olarak emeklilik yaşını da doldurmuş olması gerektiği hükme bağlanmıştır.

08.09.1999 tarihinden önce SSK, BAĞKUR veya EMEKLİ SANDIĞINA tabi herhangi bir çalışması olmayan ve ilk defa bu tarihten sonra devlet memuru olarak göreve başlayan Kadınlar: 58 Erkekler: 60 yaşını doldurmaları ve 25 yıllık fiili hizmet sürelerini tamamlamaları halinde emekliliğe hak kazanacaklardır. 08.09.1999 ‘dan sonra göreve başlayan devlet memurlarının ise emeklilik tarihleri kademeli olarak belirlenmiştir.

Öğretmen Emekli Maaşı Hesaplama

Öğretmen Emekli İkramiyesi Hesaplama

Öğretmenlerin emeklilik için başvuru tarihleri HAZİRAN ve TEMMUZ aylarıdır. Haziran ve Temmuz ayları dışında emekli olabilmek için , görev yapılan il sınırları içinde kendi sınıf ve branşında öğretmen fazlasının bulunması ve Milli Eğitim Bakanlığı’ nın uygun görmesi şarta bağlanmıştır.

  • Öğretmen Emekli Maaşı Hesaplama Programı
  • Öğretmen Emekli İkramiyesi Hesaplama Programı

EMIHEP (OZKANSOFT)

Programa Gitmek İçin Tıklayınız.